Bartın’da tatil yoğunluğu: Araç geçişleri engellendi

DHA

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasını fırsat bilen vatandaşlar tatil beldelerine akın etti.

Bartın da yoğunluğun yaşandığı kentlerden biri oldu.

10 bin araç giriş yaptı

Hava sıcaklığının 30 dereceye ulaştığı İnkumu tatil beldesine Kurban Bayramı sonrasında da bugün 10 bin araç giriş yaptı.

Beldedeki bütün otoparklar ve yol kenarlarındaki park alanları tamamen doldu.

Aynı yol üzerinde bulunan Güzelcehisar’da da yoğun trafik nedeniyle İnkumu ve Güzelcehisar sahiline giden yol, Bartın limanı yol ayrımından kesildi.

Araç geçişleri engellendi

Liman girişinde trafik ekipleri, araç geçişine izin vermezken, İnkumu özel halk otobüsleri de sahile gitmek isteyen yolcuları taşımak için hazır bekletildi.

İnkumu’nda sahiller, tatilcilerin akınına uğradı. Tatilciler denize girerek serinlerken, zabıta ve cankurtaranlar da sık sık akıntı konusunda uyarılarda bulundu.

“Aşırı yoğunluk nedeniyle trafik ekiplerimiz yolu kapattı”

Bartın Belediye Başkanı Muhammet Rıza Yalçınkaya, İnkumu plajına yoğun talep olduğunu söyleyerek, “Bayram tatilinden önce İnkumu’ndaki pansiyonlar ve oteller tamamen doldu. Şu anda da 10 bin araç İnkumu’na gelince bütün otoparklar ve yol kenarları doldu. Aşırı yoğunluk nedeniyle trafik ekiplerimiz yolu kapattı. Biz de belediye olarak 24 saat esasına göre gelen misafirlerimizin en iyi şekilde tatil yapmaları için görev yapıyoruz.” dedi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x